02. Мarts 2015

Pievilcība investīcijām Latvijā

Komentārus par rakstu žurnālā “НЕДВИЖИМОСТЬ” sniedz Aleksejs Gaļicins kompānijas LAND & HOME Baltic Real Estate investīciju daļas vadītājs.

- Zemais finanšu instrumentu ienesīgums, liek investoriem meklēt citas iespējas, kur ieguldīt līdzekļus - un nekustamais īpašums ir labākais variants.

Pēc mūsu klientu pieprasījuma var noteikt izdevīgāko nekustamā īpašuma segmentu, kurā būtu vērts investēt. Visbiežāk tiek saņemti pieprasījumi par komerciālo nekustamo īpašumu (biroju ēkas un noliktavas) un apbūves zemi Rīgā un tuvākajā tās apkārtnē.

Ja runa iet par investējamā objekta likvidāti, kas ir nekustamā īpašuma formā, tad likvidāti nosaka šādiem raksturlielumiem: nomas likmei un izmaksu koeficientam par noteiktu laika periodu. Tāpat ir nepieciešams veikt regulāras darbības, lai uzturētu un uzlabotu likvidātes objektu.

Piemēram: iegādājoties zemi celtniecībai, ir jāņem vērā ne tikai acīmredzamie faktori, kā atrašanās vieta, komunikāciju pieejamība, ērta piebraukšana, pieļaujamā intensitāte un jaunās ēkas stāvu skaits, bet arī pilsētas attīstības plāni vai lielie infrastruktūras projekti valsts mērogā.

Februāra beigās tika sākta publiska apspriede par dzelzceļa projektu Rail Baltica. Celtniecība sāksies tikai 2020. gadā, bet jau tagad LAND & HOME Baltic Real Estate konsultanti, iesaka investoriem paskatīties, kur un cik tuvu iegādātais vai plānotais iegādes īpašums atrodas dzelzceļa tuvumā un aktīvi piedalīties publiskajā apspriedē.

Šis, nenoliedzami svarīgais projekts priekš Baltijas valstu attīstības, var ne vien palielināt Jūsu īpašuma vērtību, bet var arī samazināt. Tas attiecas uz privātmāju ciemata būvniecības plānošanu blakus Rail Baltica vai tā zonā. Maz ir tādu cilvēku, kas vēlētos dzīvot blakus vietai, kur vilcieni var sasniegt 240 km/h lielu ātrumu.

Skatoties no brīža, kad tika izveidota programma par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu par nekustamā īpašuma iegādi, galvenie investori Latvijā ir iedzīvotāji no Krievijas, Kazahstānas un Uzbekistānas. Ja pirms tam lielākais iegādes un attīstības pieprasījums bija mājokļu segmentā, tad tagad saistībā ar ģeopolitisko situāciju un rubļa svārstībām, krievu investori tagad lielākoties investē komerciālajā nekustamajā īpašumā, kas nodrošina patstāvīgus ienākumus eiro valūtā. Kā rezultātā 2014 gadā daudzas ofisa ēkas un noliktavu kompleksi tika pie jauniem īpašniekiem.

Ja runa iet par investoriem no Kazahstānas un Uzbekistānas, viņi arī tagad aktīvi interesējas par celtniecības objektiem, tas ir par privātmāju ciematiem. Šiem investoriem ir svarīga apkārtējā vide, privātums, bet tajā pašā laikā Rīgas un lidostas tuvums.

Avots: www.nedvizimost.lv

Darījumi ar nekustamo īpašumu
 

dalīties: