01. februāris 2015

Kādi ciemati iedzīvotāju vidū ir vispopulārākie

Interviju žurnālam “НЕДВИЖИМОСТЬ” sniedz Jana Gaļicina, LAND & HOME Baltic Real Estate nekustamā īpašuma speciāliste.

“Pēdējo divu gadu laikā interese par privātmājām nepārtraukti aug, gan no investoru puses, gan no vietējo iedzīvotāju puses,” saka Jana Gaļicina, LAND & HOME Baltic Real Estate nekustamā īpašuma speciāliste. “Pieprasījums ir, bet pārsvarā tiek īstenoti projekti, kas atrodas Rīgas tuvumā, ar labi attīstītu infrastruktūru un komunālajiem pakalpojumiem. Ļoti svarīga ir apkārtne: kaimiņi, daba, pieejamība ezeram vai jūras tuvums. Pēc šiem kritērijiem var atdalīt šādus rajonus: Mārupe un Babīte kreisajā Daugavas krastā, un Berģi, Baltezers un Langstiņi Daugavas labajā krastā.”

Kas biežāk izvēlas šāda tipa mājvietu, kādās robežās variē cenas īpašumiem šādos ciematos?

“Mūsu klienti ir jaunas un veiksmīgas ģimenes, parasti ar bērniem, kas daudz ir ceļojuši, ar dažādiem hobijiem un interesēm, kas vēlas iegūt labāku dzīves kvalitāti. Šāda veida cilvēki jau zina ko viņi vēlas, un mūsu galvenais mērķis ir piepildīt viņu vēlmes. Esam spiesti atzīties, ka pieprasījums šajā segmentā pagaidām pārspēj piedāvājumu: gatavas mājas privātmāju ciematos, kas atbilst visiem kritērijiem, ir ļoti maz, un cenas pārāk lielas.”

“Tieši tāpēc, klienti dod priekšroku zemes gabalu pirkšanai jaunā privātmāju ciematā, kur tiks celta māja pēc projekta, kurā tiek ņemtas vērā īpašnieku vēlmes.”

Berģos savs Mežaparks

Kā norāda Jana Gaļicina, pagājušajā gadā tika noteiktas vairākas vietas jauniem privātmāju ciematiem. Kompānija LAND & HOME Baltic Real Estate ir iesaistīta piecu ciematu attīstībā, kas ir visvairāk pieprasītākie un atrodas netālu no Rīgas. No projektiem, kas jau ir pabeigti un ātri tiks nodoti ekspluatācijā var izdalīt privātmāju ciematu Berģu skati, kas atrodas prestižajā Berģu rajonā.

Īsumā, ko piedāvā ciemats Berģu skati? Kurā celtniecības stadijā tas atrodas?

“Šo projektu mēs pozicionējam kā augstākās klases: ezera krasts, gleznaina apkārtne un cienījami kaimiņi. Berģu skatus salīdzina ar Mežaparku (prestižs Rīgas rajons). Uz doto brīdi ciematā ir pabeigti darbi pie komunālo pakalpojumu ieviešanas: pieslēgta gāze, elektrība, pilsētas ūdens apgāde, kanalizācija un optiskais internets. Kā arī ir pabeigti darbi pie ceļu būvniecības, ietvēm un apgaismojuma.

Kā veicas ar pārdošanu?

“Zemes gabalu pārdošana ciematā “Berģu skati” norit ļoti aktīvi. Process zemes gabalu rezervācijai tika uzsākts pagājušā gada vasaras sākumā, un uz doto brīdi ir palikuši pieejami tikai 7 zemes gabali no 36. Šo projektu mēs uzskatām par izdevušos.”

Dod priekšroku apkārtnei pie Rīgas

Cik daudz potenciālo zemes gabalu ir Rīgas apkārtnē un citos reģionos, kur var uzbūvēt un viegli pārdot dzīvojamo ciematu, ņemot vērā tā izdevīgo atrašanās vietu?

“Piedāvājumu ir daudz, bet atrast daudzsološāko investīciju objektu ir grūti,” uzsver Jana Gaļicina atbildot uz šo jautājumu. “Mūsu speciālisti pastāvīgi veic tirgus monitoringu. Tiek izskatīti visi varianti. Mēs uzskatām, ka, lai veiksmīgi realizētu privātmāju ciemata izveidi, ir jāievieš visa nepieciešamā komunikācijas sistēma, un jābūvē ceļi.

Tāpat ļoti svarīga lieta ir sabiedriskā transporta pieejamība un apkārtējā vide. Šāda veida zemes gabalu ir maz, un parasti tie nav lēti. Ņemot vērā zemes cenu un celtniecības izmaksas, vietas izvēle ir acīmredzama - protams, par labu Rīgas apkārtnei.

Avots: www.nedvizimost.lv

Privātmāju ciemati
 

dalīties: